závod, který nemůžete prohrát!

Trasy

Všechny trasy začínají na Kadově.
Závodnící sbírají pet odpad pouze na těch částech trasy, které jsou na mapě znázorněny nepřerušovanou čarou. Tam, kde je trasa tečkovaná, sbírá pet odpad jiná skupina závodníků.
Mapu trasy si nemusíte tisknout – dostanete ji na startu.

Pěší trasa A

Pěší trasa AV klidu a pohodě, tohle se nedá nestihnout.
Nenáročná pěší cesta s úžasnými výhledy. Trasa vede nejprve z Kadova po zeleně značené lesní cestě na Samotín. Okruh Samotín – Krátká – Blatiny – Samotín je obousměrně průchozí. Při dobrém čase jej lze absolvovat i opakovaně. Doporučené občerstvení: Kavárna Horf nebo hospoda U Kosků.

Pěší trasa B

Pěší trasa vedená z jedné poloviny po málo frekventované lesní silničce a z druhé poloviny nezpevněnými polními a lesními cestami. Z polní cesty vedené loukami okolo Samotína možno popatřiti do malebné krajiny. Doporučený směr zdolání tohoto nenáročného a příjemného okruhu je po směru hodinových ručiček. Rychlým chodcům můžeme doporučit malou odbočku s návštěvou ekologického informačního centra na Krátké.

Pěší trasa C

Po cca půlhodině chůze z Kadova se ocitnete na pěším okruhu, vedeném z větší části po lesní silničce a místních komunikacích. Příjemná, mírně kopcovitá trasa, na které se střídá chůze lesem a otevřenou krajinou. Úchvatné výhledy téměř zaručeny. Doporučený směr chůze po okruhu je ve směru hodinových ručiček. V tomto případě oceníte dobré načasování občerstvovacích zařízení – restaurace U Kosků nebo Kavárny Hofr.

Pěší trasa D

Překrásná pěší trasa, vinoucí se čarokrásnou krajinou plnou velmi hodnotných sběratelských kousků. Obzvláště vhodná pro rodinné týmy. Nenáročná, romantická, skvělá.

Cyklotrasa č. 1

Cyklovýlet hlubokými lesy pro nezadané.Trasa vede částečně po lesních asfaltkách a částečně po silnici. V úseku Kadov – Tři Studně se v příkopech vyskytuje na Novoměsku poměrně vzácný druh petodpadu – kelímky od kávy. Z tohoto důvodu je trasa vhodná také pro odpadology.

Cyklotrasa č. 2

„Hospodská trasa“ s garancí občerstvení po 2 km.Trasa vedoucí po silnicích III. tříd a místních komunikacích. V úseku Rokytno – U Sloupku si můžete vychutnat nový asfaltový povrch, který Správa a údržba silnic Žďár nad Sázavou položila speciálně pro náš závod a dokonce v tomto úseku omezila automobilovou dopravu. Po závodu bude povrch opět odstraněn. Neváhejte a využijte této jedinečné příležitosti.

Cyklotrasa č. 3

Pro piráty silnic, pozor na max. povolenou rychlost 90 km/h.I na této trase byl ve spolupráci s SÚS Žďár n.S. položen nový asfaltový povrch, a to v úseku U Sloupku – Kuklík, dál už to asi nestihnou. Doporučené občerstvení: Hostinec na Vříšti nebo cukrárna Sněžné. V Krátké je možné obhlédnout památky lidového stavitelství.

Cyklotrasa č. 4

Trasa pohádková, či hororová, záleží na tom, kterým směrem se vydáte. Přičemž o pořádný stoupák není nouze v každém směru.Doporučená zastávka: hospoda ve Vříšti

Cyklotrasa č. 5

Dlouhá, náročná, vyhlídková, s nevyčerpatelnou zásobou petu … Prostě něco pro zdatné petmeny!Doporučená zastávka: Na zastávku nebude čas!

Cyklotrasa č. 6

Eurotrasa – nenáročný výlet do Polska cestou po Pražské s možností odpočinku U Rumunské kapličky.Trasu doporučují Eurobikeři.

Cyklotrasa č. 7

Celou cestu pojedete na sluníčku a když svítit nebude, můžete se zahřát cestou přes Javorek do Daňkovic.Doporučená zastávka: Selský dvůr v Daňkovicích

Cyklotrasa č. 8

Trasa ve znamení draka s vrcholovou prémií 813 m n.m. Organizátoři vám budou držet palce při zdolávání Buchtova kopce!Doporučená zastávka: Zastávka se nedoporučuje (pokud se ještě chcete rozjet).

Cyklotrasa č. 9

Chcete si zakličkovat mezi dominantami Žďárských vrchů? Zúčastněte se našeho závodu a zvolte trasu č. 9! Páru můžete zchladit v Milovském rybníku.

Cyklotrasa č. 10

Lesní cyklistická trasa, vedená většinou po asfaltových cestách. Malý provoz aut můžete čekat jen v úseku silnice mezi Kadovem a Herálcem. Jinak je to těžká romantika, vhodná zejména pro lesomily. Doporučený směr zdolání trasy je po směru hodinových ručiček. V tom případě se nabízí možnost doplnění energie a tekutin v pohostinských zařízeních okolo Milovského rybníka. Otužilejší sportovci a sportovkyně si mohou v rybníce i zaplavat (běžnému sportovci či sportovkyni nelze doporučit).

Cyklotrasa č. 11

Příjemná lesní trasa, vedená dvěmi třetinami po zpevněných lesních cestách bez automobilového provozu a jednou třetinou po středně frekventovaných silnicích. Největší úrodu odhozených petlahví lze očekávat podél hlavní silnice v okolí Cikháje. Směr zdolávání okruhu je libovolný, cestou doporučujeme učinit krátkou odbočku k návštěvě pralesa na Žákově hoře nebo navštívit některou z restaurací na Třech Studních, Cikháji nebo Fryšavě.

Cyklotrasa č. 12

Neméně příjemná trasa s vyváženým poměrem lesních partií k partiím ve volné krajině, vedená převážně po asfaltovém povrchu. Malá část je vedena po kamenité lesní cestě s několika bludnými kořeny, netřeba panikařit. Doporučený směr zdolávání trasy je po směru hodinových ručiček, s možností navštívit občerstvovací zařízení v penzionu U Martina (rázovitá, příjemně nerudná obsluha a inverzní hodiny – doporučujeme). Otrlým sportovcům možno doporučit koupel v rybníce Medlov (ostatním se spíše nedoporučuje).

Cyklotrasa č. 13

Krásná cyklistická trasa, plná romantických zákoutí vhodná pro středně výkonostně zdatné jedince, kterým se ještě nepřestala zapalovat lýtka.Horské kolo jako vhodný doplněk ke slušivému dresu.

Cyklotrasa č. 14

Jedinečná trasa pro závodníky, kteří mají od lékaře nařízeno dodržovat pitný režim. Trasa je zásobena mnoha prameny s léčivou vodou.Sběratelské skvosty zaručeny.Trasa je lehká až velmi lehká.Doporučujeme minimálně trekingové kolo.

Cyklotrasa č. 15

Trasa vedoucí údolím podél potoků a rozeklaných skal pro obzvláště romantické týmy.Středně těžká, horské kolo výhodou, sběratelské kousky zaručeny.Doporučujeme!